Saakaszwili powiedział, że wjechał do Polski z ukraińskim paszportem

Saakaszwili powiedział, że wjechał do Polski z ukraińskim paszportem
Były przewodniczący obwodu odeskiego Micheil Saakaszwili oświadczył, że przekroczył granicę Polski z paszportem biometrycznym Ukrainy.

Oświadczył on o tym na spotkaniu z warszawskim Euromajdanem, z którego film który opublikowano na Facebooku.

„Uważam, że ten paszport, z którego jestem bardzo dumny, nie jest zabawką. Pojechałem na lotnisko w Ameryce, wsiadłem na pokład samolotu. Spojrzeli na mój paszport, nie było żadnych pytań, choć Awakow (Arsen, szef MSW Ukrainy – red.) wezwał do siebie ambasadora USA, by ostrzec, żeby nie wypuszczano mnie z tym paszportem, gdyż jest on nieważny. Potem przyjechałem do Polski, uśmiechnęli się do mnie i powiedzieli: „»Proszę przechodzić, serdecznie zapraszamy!«” – powiedział Saakaszwili, pokazując obecnym wspomniany dokument.

Jak wcześniej zawiadomiono, były prezydent Gruzji i były szef Odeskiej Obwodowej Administracji Państwowej oświadczył, że bez przeszkód przyjechał z USA do Polski bez uciekania się do pomocy dyplomatycznej.

26 lipca politycy z Partii Radykalnej powiedzieli, że były prezydent Gruzji i były szef Odeskiej Obwodowej Administracji Państwowej został pozbawiony obywatelstwa Ukrainy. Państwowa Służba Migracyjna Ukrainy potwierdziła fakt pozbawienia Saakaszwilego obywatelstwa.

Sam Saakaszwili poleciał do USA. Powiedział, że będzie dążyć do powrotu na Ukrainę.
http://bit.ly/2hFKkUD

Artykuły powiązane