Do obecnego wybuchu terroru doprowadziła polityka Merkel – premier Polski

Do obecnego wybuchu terroru doprowadziła polityka Merkel – premier Polski
Obecna europejska polityka migracyjna, zwłaszcza ta, którą prowadzi Angela Merkel, jest na rękę tym, „którzy sieją śmierć wśród ludzi”.

Takie oświadczenie premier Polski Beata Szydło wygłosiła na antenie kanału TVP Info, komentując zamachy w Hiszpanii.

Szydło uważa, że Europa musi przestać się bać mówić o terroryzmie. „Nie bać się o tym mówić, nie bać się rozmawiać, niech ta poprawność polityczna wreszcie zostanie zastąpiona rozsądkiem politycznym”, – dodała.

Szefowa polskiego rządu uważa, że odmowa przyjmowania imigrantów, za którą krytykuje Polskę Komisja Europejska, może stać się wzorem dla innych krajów.

„Tak, jak my to robimy w Polsce, tak jak robią to Węgrzy, tak jak robią to Słowacy. Europa Środkowo-Wschodnia ma rozwiązania, pokazaliśmy jak to można zrobić (zapewnić bezpieczeństwo – red.) i teraz trzeba, żeby pozostali chcieli również to zrozumieć”, – podsumowuje Beata Szydło.

Przypominamy, że 17 sierpnia w turystycznym centrum Barcelony kierowca samochodu wjechał w przechodniów. Później w turystycznej miejscowości Cambrils terroryści planowali przeprowadzić podobny zamach, zostali jednak zastrzeleni przez policję. W wyniku dwóch zamachów w Hiszpanii zginęło 14 osób. Według najnowszych danych ponad 130 zostało rannych.

Artykuły powiązane