Trump opowiedział o szczegółach nowej strategii dotyczącej Afganistanu

Trump opowiedział o szczegółach nowej strategii dotyczącej Afganistanu
Waszyngton nadal będzie wspierać rząd i żołnierzy w Afganistanie.

Oświadczył o tym we wtorek, 22 sierpnia, prezydent USA Donald Trump w swoim wystąpieniu w bazie Fort Myer w Arlington, informuje DW.

„Kiedyś po skutecznych działań wojennych, prawdopodobnie będzie możliwa decyzja polityczna, która zawierałaby wizję talibów w Afganistanie” - powiedział. Przy tym Trump dodał, że nikt nie wie, kiedy i czy w ogóle to się stanie.

Amerykański prezydent poinformował również, że interesy USA w Afganistanie i Pakistanie dotyczą powstrzymania odbudowy schronów, które umożliwiają terrorystom grożenie Ameryce, oraz zapobiegania przedostawaniu się broni jądrowej w ręce terrorystów.

Dodał, że Stany Zjednoczone nasilą sankcje i inne ekonomiczne oraz prawne kroki przeciwko strukturom paramilitarnym, aby wyeliminować ich możliwości rozprzestrzeniania terroryzmu.

Przy tym, według amerykańskiego prezydenta, Stany Zjednoczone nie będą przebudowywać innych krajów według własnego modelu.

Trump w swoim przemówieniu oświadczył również, że Waszyngton nadal nie będzie ujawniać informacji o liczebność wojsk amerykańskich w Afganistanie.

Na krótko przed wystąpieniem Trumpa kanał telewizyjny Fox News poinformował, że Stany Zjednoczone wyślą do Afganistanu jeszcze cztery tysiące żołnierzy.

Artykuły powiązane