Gruzja nazwała incydent z Saakaszwilim wewnętrzną sprawą Ukrainy

Gruzja nazwała incydent z Saakaszwilim wewnętrzną sprawą Ukrainy
Administracja prezydenta Gruzji odmówiła skomentowania sytuacji wokół byłego gruzińskiego prezydenta, a obecnie lidera ukraińskiej partii „Ruch Nowych Sił” Micheila Saakaszwilego, powołując się na fakt, że jest to wewnętrzna sprawa Ukrainy.

„Ten proces, który zobaczyliśmy, jest tematem wewnętrznym, wewnątrzpolityczną kwestią sąsiedniego kraju, kraju będącego naszym partnerem”, – powiedziała sekretarz polityczna prezydenta Gruzji Pikria Czichradze.

Jak mówi, administracja prezydenta Gruzji nie widzi potrzeby dodatkowego komentowania tej sprawy.

Należy zaznaczyć, że na początku września Ukraina dostała od głównej prokuratury Gruzji wniosek o poszukiwanie, aresztowanie i ekstradycję Micheila Saakaszwilego, przypomina o tym „Interfax-Ukraina

Jak informowaliśmy 10 września były szef Odeskiej Obwodowej Administracji Państwowej, pozbawiony obywatelstwa ukraińskiego Micheil Saakaszwili przedostał się przez granicę na przejściu granicznym „Szeginie”. Grupa ludowych deputowanych i zwolenników Saakaszwilego zbliżyła się do przejścia granicznego, rozgoniła samochody, które tamowały ruch i przeprowadziła Saakaszwilego na terytorium ukraińskie.

Policja obwodu lwowskiego wszczęła postępowanie karne w związku z przedarciem się przez granicę przez byłego prezydenta Gruzji i byłego przewodniczącego OOAP Micheila Saakaszwilego, a także jego zwolenników.

Sam Saakaszwili zaprzecza, by jego zwolennicy złamali prawo podczas przekraczania terytorium przejścia granicznego „Szeginie”. Jak mówi, ludzie mieli prawo do podjęcia takich działań.

Artykuły powiązane