wtorek, 12 wrzesień 2017 16:26

Otoczenie Merkel potwierdziło, że Putin zgodził się na wprowadzenie sił pokojowych ONZ nie tylko na linii rozgraniczającej

Kanclerz Niemiec Angela Merkel z zadowoleniem przyjmuje inicjatywę Rosji w zakresie rozmieszczenia uczestników misji pokojowej ONZ na Donbasie, jednak uważa, że należy wprowadzić zmiany do proponowanego mandatu.

Napisano o tym w komunikacie rzecznika prasowego niemieckiej kanclerz Steffena Seiberta, opublikowanym po rozmowie Angeli Merkel i Władimira Putina.

„Obaj rozmówcy omówili również propozycję Rosji dotyczącą misji ONZ na Donbasie. Kanclerz w zasadzie akceptuje inicjatywę, ale wskazuje na to, że do mandatu należy wnieść zmiany”, – powiedział Seibert.

Jak mówi, prezydent Putin zareagował pozytywnie i zgodził się usunąć poprzednie ograniczenia dotyczące obecności misji ONZ tylko na linii rozgraniczającej. Putin uważa misję pokojową ONZ za niezbędną dla ochrony obserwatorów misji OBWE wszędzie tam, gdzie przebywają oni w ramach pakietu mińskiego.

Przypominamy, że prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin oświadczył, iż siły pokojowe ONZ mogą być rozmieszczone w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracowników OBWE tylko na linii rozgraniczającej na Donbasie.

Rząd Niemiec stwierdził, że ewentualną misję pokojową ONZ na Donbasie należy rozmieścić na terenie całego konfliktu, a nie tylko wzdłuż linii rozgraniczającej.

 

Praca w Polsce