Macierewicz powiedział o planach Rosji odnośnie zastosowania broni nuklearnej podczas ćwiczeń

Macierewicz powiedział o planach Rosji odnośnie zastosowania broni nuklearnej podczas ćwiczeń
Szef ministerstwa obrony narodowej Polski nazwał ćwiczenia „Zapad 2017” najbardziej agresywnymi.

Minister obrony narodowej Polski Antoni Macierewicz oświadczył, że podczas rosyjsko-białoruskich manewrów „Zapad 2017” Rosjanie opracują zastosowanie broni jądrowej.

Powiedział o tym na antenie TVP Info we wtorek 19 września.

„Manewry (…) będą kontynuowane z ćwiczeniem użycia broni nuklearnej, co nie zostało wpisane do programu ćwiczeń”, – powiedział Macierewicz.

Minister zaznaczył, że doktryna wojskowa Rosji przewiduje możliwość zastosowania prewencyjnego ataku na prawdopodobnego przeciwnika.

„Ćwiczenia »Zapad 2017« są nie tylko największe, ale i najbardziej agresywne i wielofunkcyjne ze wszystkich rosyjskich ćwiczeń ostatnich 30 lat”, – podkreślił Macierewicz.

Przypominamy, że wcześniej w mediach pojawiła się informacja o tym, iż podczas ćwiczeń na poligonie „Łużski” pod Petersburgiem doszło do przypadkowego uruchomienia rakiet klasy „powietrze-ziemia” z helikoptera Ka-52, w wyniku czego dwie osoby doznały poważnych ran.

Z kolei służba prasowa Zachodniego Okręgu Wojskowego Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej oświadczyła, że informacje o wypadku z helikopterem to „celowa prowokacja”.

Artykuły powiązane