Kłympusz-Cyncadze: USA popiera na wysokim szczeblu politycznym przyznanie Ukrainie śmiercionośnej broni

Kłympusz-Cyncadze: USA popiera na wysokim szczeblu politycznym przyznanie Ukrainie śmiercionośnej broni
Na antenie „5 kanału” w programie „Czas. Podsumowanie dnia” wicepremier ds. europejskiej i euroatlantyckiej integracji Ukrainy Iwanna Kłympusz-Cyncadze oświadczyła, że USA na wysokim szczeblu politycznym popiera decyzję o przyznaniu Ukrainie śmiercionośnej broni.

„Z mojej podróży do Stanów Zjednoczonych i z wizyty prezydenta Ukrainy, który prowadził negocjacje w tej sprawie, również jest pełne poparcie na wysokim szczeblu politycznym, jeśli chodzi o przyznanie Ukrainie śmiercionośnej broni przez USA. Rzecz jasna, tutaj ostateczną decyzję musi podjąć prezydent Stanów Zjednoczonych. Mam nadzieję, że niedługo tak się stanie w związku z tym, że mamy pełne, dwupartyjne wsparcie Kongresu i wsparcie na poziomie kadry kierowniczej zarówno resortu obronnego, jak i resortu spraw zagranicznych oraz przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA”, – oświadczyła Kłympusz-Cyncadze.

„Nie będę wymieniać dat, ale rozumiem, że faktycznie trwa bardzo rzeczowa dyskusja na temat tego, o co konkretnie chodzi, o jakie konkretne rodzaje uzbrojenia. Zrozumiała argumentacja polega na tym, że obecność takiej celującej, obronnej broni daje nam możliwość ochrony życia naszych żołnierzy”, – dodała.

Artykuły powiązane