MSZ Federacji Rosyjskiej dostrzegło zagrożenie we wzmocnieniu współpracy Gruzji i NATO

MSZ Federacji Rosyjskiej dostrzegło zagrożenie we wzmocnieniu współpracy Gruzji i NATO
W dniach 10-11 października w Genewie odbyły się kolejne konsultacje w sprawie bezpieczeństwa i stabilności na Zakaukaziu.

Dalsze pogłębienie współpracy Gruzji i NATO jest postrzegane przez Rosję, Osetię Południową i Abchazję jako realne zagrożenie regionalnego bezpieczeństwa.

Jak zawiadamia LB.ua, rosyjski resort polityki zagranicznej zauważa, że w dniach 10-11 października w Genewie odbyły się kolejne konsultacje w sprawie bezpieczeństwa i stabilności na Zakaukaziu. Wzięli w nich udział reprezentanci Abchazji, Gruzji, Osetii Południowej, Federacji Rosyjskiej i USA przy przedstawicielstwach ONZ, OBWE i UE.

„Delegacje z Rosji, Abchazji i Osetii Południowej podkreślały, że dalsze pogłębienie współpracy Tbilisi z NATO jest postrzegane jako realne zagrożenie regionalnego bezpieczeństwa”, – napisano w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej MSZ Rosji.

Przypominamy, że w sierpniu wiceprezydent USA Mike Pence, będąc w Gruzji, gdzie odbywały się wspólne amerykańsko-gruzińskie szkolenia wojskowe, oświadczył, że USA popierają dążenie Gruzji do NATO.

Artykuły powiązane