wtorek, 24 październik 2017 07:37

Poroszenko ogłosił rotację w strefie ATO

„Zastąpią was inne brygady, które będą mocno trzymać swoje pozycje”.

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko spotkał się w niedzielę z żołnierzami w Awdijiwce. Jak informuje służba prasowa lidera państwa, podczas rozmowy z nimi ogłosił on rotację między 72, 14, 92, 53 Brygadą.

„Zastąpią was inne brygady, które będą mocno trzymać swoje pozycje”, – cytuje Poroszenkę jego służba prasowa.

Poroszenko oświadczył, że ukraińska armia zmieniła się przez trzy lata, a wojskowi stali się prawdziwymi gwarantami niepodległości Ukrainy.

„Chcę powiedzieć, że ukraińska armia diametralnie się zmieniła. Mamy inny ekwipunek, zabezpieczenie żywnościowe”, – powiedział szef państwa.

„Nie tylko to stanowi jednak siłę ukraińskiego wojska. W pierwszej kolejności to ukraiński żołnierz. Wojownik, który walczy o swoją ziemię, nie oddając ani jednego jej kawałka wrogowi. Wojownik, przeciwko któremu okazała się nieskuteczna rosyjska propaganda i technologie hybrydowej wojny. Wojownik, który prezentuje najlepsze przykłady wierności przysiędze, odwagi i bohaterstwa”, – powiedział Poroszenko.

Prezydent podziękował żołnierzom z 72, 14, 92 i 53 Brygady Sił Zbrojnych Ukrainy za wykonanie postawionych zadań oraz wręczył certyfikaty, nagradzające najlepszych wojskowych.

 

Praca w Polsce