środa, 25 październik 2017 13:27

Trump został obrzucony rosyjskimi flagami

Obrzucającego prezydenta USA flagami aktywistę zneutralizowała policja Kapitolu.

Protestujący rzucał w amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa rosyjskimi flagami, gdy ten szedł na obiad z republikańskimi senatorami.

Do incydentu doszło w budynku Kongresu USA, kiedy Trump i lider republikanów w Senacie USA Mitch McConnell szli do sali obiadowej.

Aktywista zaczął rzucać w stronę amerykańskiego lidera rosyjskie flagi, krzycząc przy tym „Trump – zdrajca!”. Agresywnie nastawiony mężczyzna interesował się również, dlaczego Kongres mówi o podatkach, a nie „zdradzie”.

Lider USA zareagował na ten incydent podniesionym do góry kciukiem. Prowokatora natychmiast zatrzymała policja Kapitolu.

Protestującym okazał się Ryan Clayton z organizacji „Americans Take Action”. Latem bieżącego roku aktywista rzucał w budynku Kongresu rosyjskimi flagami w stronę zięcia Trumpa Jareda Kushnera.

Warto przypomnieć, że pod koniec lipca 2016 roku w stanie Ohio podczas przemówienia prezydenta USA Donalda Trumpa nieznana osoba rozwinęła flagę Związku Radzieckiego. Najpierw ktoś umieścił na trybunie plakat z napisem „Trump i Pence muszą odejść”. Wkrótce potem inny nieznany sprawca rozwinął tam sowiecką flagę, która szybko została mu odebrana przez zgromadzonych wokół ludzi.

3W021blGsrE

 

Praca w Polsce