Poroszenko i Duda uzgodnili przeprowadzenie nadzwyczajnego posiedzenia Komitetu Prezydentów

Poroszenko i Duda uzgodnili przeprowadzenie nadzwyczajnego posiedzenia Komitetu Prezydentów
Prezydenci polecili także rozpoczęcie przygotowań do grudniowej wizyty roboczej Dudy w Charkowie.

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko i prezydent RP Andrzej Duda uzgodnili przeprowadzenie nadzwyczajnego posiedzenia Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Ukrainy i Polski. Doszło do tego w trakcie ich rozmowy telefonicznej wieczorem 11 listopada 2017 roku, informuje służba prasowa ukraińskiego prezydenta.

Należy między innymi zauważyć, że przywódcy obu państw wymienili się poglądami dotyczącymi aktualnych problemów w stosunkach dwustronnych.

„Uzgodnili oni przeprowadzenie nadzwyczajnego posiedzenia Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Ukrainy i Polski na szczeblu zagranicznych doradców w przyszłym tygodniu w Krakowie”,- czytamy w komunikacie.

Według danych resortu, prezydent Ukrainy polecił również rozpocząć przygotowania do wizyty roboczej Dudy w Charkowie w grudniu tego roku.

„Petro Poroszenko i Andrzej Duda skoordynowali pozycje w kontekście przygotowań do szczytu Partnerstwa Wschodniego, który odbędzie się 24 listopada w Brukseli”, - podkreślono w Administracji Prezydenta Ukrainy.

Dodano również, że Poroszenko złożył Dudzie życzenia z okazji Święta Niepodległości i wyraził nadzieję „na wzmocnienie strategicznego partnerstwa dla pokoju, dobrobytu i pomyślności narodów obu krajów”.

Wcześniej informowaliśmy, że Poroszenko zainicjował przeprowadzenie nadzwyczajnego posiedzenia Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Ukrainy i Polski.

Artykuły powiązane