niedziela, 12 listopad 2017 13:12

Szydło: Polska nie jest skłócona na arenie międzynarodowej

Premier Polski Beata Szydło oświadczyła, że kraj nie jest skłócony na arenie międzynarodowej, jest liderem regionu i broni własnych interesów.

„Mamy swoje zdanie, bronimy własnych interesów, co przynosi dobre owoce”, - powiedziała premier Beata Szydło.

„Cały czas słyszę taką narrację, że jesteśmy skłóceni. Jeszcze raz chcę podkreślić - nie jesteśmy skłóceni. To, że mamy inne zdanie i że bronimy własnych interesów, przynosi dobre owoce dla Polski a dla mnie to jest najważniejsze”, - powiedziała premier.

Jej zdaniem, Polska osiąga znaczące sukcesy w polityce zagranicznej. Podkreśliła znaczenie członkostwa Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, a także zorganizowanie szczytu NATO w Warszawie, przekazuje Polskie Radio.

Szydło zaznaczyła, że Polska jest dziś państwem, na które w Unii Europejskiej „spogląda bardzo wiele” innych krajów, czekając na „nasz głos”. „Jesteśmy przecież liderem regionu, jesteśmy państwem, które jest w różnych konfiguracjach układów, takich partnerskich”, - zaznaczyła premier.

Dodała, że Polska ma dobre relacje z krajami UE i USA.

Na początku września Szydło oświadczyła, że Polska przygotowuje się do wysłania Niemcom oficjalnego wniosku o wypłatę odszkodowań za szkody wyrządzone państwu podczas II wojny światowej. Rząd Niemiec określił roszczenia ze strony Polski w sprawie wznowienia wypłat odszkodowań za szkody wyrządzone w czasie II wojny mianem nieuzasadnionych i zaznaczył, że sprawa jest zamknięta.

 

Praca w Polsce