poniedziałek, 13 listopad 2017 08:32

Poroszenko przedstawił priorytetowe kierunki reform na Ukrainie

Ukraiński prezydent poinformował, że reforma sądownictwa powinna zwieńczyć cały system walki z korupcją.

Jak informuje prezydencka służba prasowa, Poroszenko przedstawił główne osiągnięcia Ukrainy na drodze reform podczas wystąpienia na konferencji „Wzmocnienie potencjału wzrostu Ukrainy: perspektywy przyszłego pokolenia”, zorganizowanej przez firmę z tej okazji.

Poroszenko podkreślił osiągnięcia stabilności makroekonomicznej i tendencję do wzrostu: przez sześć miesięcy 2017 r. realny PKB wzrósł o 2,5%, a przez 9 miesięcy 2017 roku inflacja wyniosła zaledwie 10,2%.

„Prognozy są optymistyczne. Oczekuje się, że wzrost PKB wyniesie 2% w 2017 r. i 3,2% w 2018 r. według przewidywań MFW. Towarzyszy temu również odzyskanie zaufania konsumentów i inwestorów oraz stopniowe odnawianie sektora finansowego”, – powiedział prezydent.

Prezydent przedstawił najbliższe priorytety kolejnych reform na Ukrainie. Podkreślił, że reforma sądownictwa powinna zwieńczyć cały system walki z korupcją. Jak mówi, wraz z wprowadzeniem reformy systemu emerytalnego zaprezentowano nowy system, który pozwoli ludziom dostawać godziwą emeryturę. Prezydent podkreślił również znaczenie przeprowadzenia reformy medycznej, która pozwoli między innymi zwiększyć poziom i poprawić jakość usług medycznych we wsiach. Poroszenko podkreślił, że władze są gotowe wznowić prywatyzację.

Wcześniej stały przedstawiciel MFW na Ukrainie Gösta Ljungman poinformował, że Ukraina z powodu korupcji corocznie traci 2% wzrostu PKB.

 

Praca w Polsce