Turczynow opowiedział w NATO, od czego zależy decyzja Putina o masowym ataku na Ukrainę

Turczynow opowiedział w NATO, od czego zależy decyzja Putina o masowym ataku na Ukrainę
Sekretarz RBNiO Ołeksandr Turczynow oraz sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg wzięli udział w posiedzeniu Komisji Ukraina – Sojusz Północnoatlantycki na szczeblu ambasadorów państw członkowskich NATO.
, Jak informuje służba prasowa ukraińskiego resortu, Ołeksandr Turczynow wyraził zdanie, że polityka Rosji w duchu rewanżyzmu, mająca na celu przywrócenie swojej regionalnej i częściowo globalnej dominacji, „jest główną przyczyną, która wyznacza destabilizację sytuacji bezpieczeństwa na wschodzie Europy i na kontynencie w ogóle”.

Stwierdzając, że „na Donbasie działają nie formacje powstańcze, a rosyjskie siły zbrojne i okupacyjna administracja Rosji”, Turczynow dodał: „Putin tworzy bardzo silną infrastrukturę wojskową wzdłuż rosyjsko-ukraińskiej granicy i w każdej chwili może rozpocząć przeciwko naszemu krajowi masowe działania wojenne. Jedyne, na co czekają wojska Federacji Rosyjskiej, to sygnał Putina z Kremla. Podjęcie decyzji przez Putina nie będzie przy tym zależeć od Ukrainy, a w pełni od rozwoju sytuacji wewnątrzpolitycznej w Federacji Rosyjskiej”.

Artykuły powiązane