Klimkin I Deszczycia zareagowali na powołanie nowego ministra spraw zagranicznych Polski

Klimkin I Deszczycia zareagowali na powołanie nowego ministra spraw zagranicznych Polski
Minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin liczy na owocną współpracę z nowym szefem resortu spraw zagranicznych Polski Jackiem Czaputowiczem.Klimkin zareagował na powołanie nowego ministra spraw zagranicznych Polski

Poinformował on o tym na swoim Twitterze.

"Gratuluję Panu Ministrowi Czaputowiczowi powołania na stanowisko Szefa MSZ RP. Liczę na owocną współpracę na rzecz wzmacniania partnerstwa strategicznego UA i RP. Przyjaźń między naszymi krajami i społeczeństwami jest ogromną wspólną wartością, jesteśmy skazani na sukces", - napisał Klimkin.

Nadzieje na "kontynuację owocnej współpracy" wyraził również ambasador Ukrainy w Polsce, Andrij Deszczycia.

Nowo mianowani polscy ministrowie nie są nowymi ludźmi w rządzie – przedtem pracowali na stanowiskach wiceministrów, poinformował o tym na antenie espreso.tv ambasador Andrij Deszczycia.

„Zmiany w polskim rządzie zostały ogłoszone wcześniej. Wraz ze zmianą polskiego premiera, która odbyła się w grudniu, nastąpiły zmiany w składzie rządu. Nowo mianowani polscy ministrowie nie są nowymi ludźmi w rządzie. Przedtem pracowali w rządzie na stanowiskach wiceministrów. Zatem faktycznie są z tej samej drużyny”, - powiedział Deszczycia.

Według niego, Ukraina oczekuje kontynuacji współpracy z nowym polskim rządem, w szczególności z nowym ministrem spraw zagranicznych. Mowa o pogłębieniu partnerstwa ukraińsko-polskiego na podstawie porozumień, które osiągnęli prezydenci Petro Poroszenko i Andrzej Duda na spotkaniu w grudniu.

Jak informowaliśmy, 9 stycznia Czaputowicz został mianowany nowym ministrem spraw zagranicznych Polski. Wcześniej zajmował stanowisko szefa MSZ Witold Waszczykowski. Również 9 stycznia mianowano nowych ministrów pozostałych resortów polskiego rządu.

Artykuły powiązane