Tillerson na międzynarodowym tournée omówi z liderami krajów kwestię Ukrainy

Tillerson na międzynarodowym tournée omówi z liderami krajów kwestię Ukrainy
Końcowe spotkanie sekretarz stanu USA odbędzie w Warszawie, gdzie omówione zostaną kwestie bezpieczeństwa w regionie.

Sekretarz stanu USA Rex Tillerson w niedzielę, 21 stycznia, uda się w międzynarodowe tournée, w trakcie którego spotka się z przedstawicielami kierownictw szeregu państw w celu omówienia ważnych problemów politycznych, w tym sytuacji na Ukrainie. Zawiadamia o tym służba prasowa Departamentu Stanu USA przekazuje LIGA.net

W komunikacie napisano, że podróż potrwa od 21 do 27 stycznia. W tym czasie amerykański sekretarz stanu zamierza odwiedzić Londyn, Paryż, Warszawę i Davos, gdzie weźmie udział w Światowym Forum Ekonomicznym 2018 roku.

21 stycznia w Londynie Tillerson zamierza przeprowadzić rozmowy z ministrem spraw zagranicznych Borisem Johnsonem i doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego Markiem Sedwillem, aby „omówić współpracę w sprawach wywołujących ogólne zainteresowanie na całym świecie, w tym Iranu, Syrii, Libii, Korei Północnej i Ukrainy”.

Takie same problemy zostaną omówione na zaplanowanym na 23 stycznia spotkaniu z urzędnikami w Paryżu.

„Sekretarz pojedzie do Warszawy 26 stycznia, gdzie spotka się z polskimi urzędnikami państwowymi, aby omówić szereg kwestii w silnych stosunkach dwustronnych między USA i Polską, w tym globalne wyzwania, bezpieczeństwo regionalne i dobrobyt gospodarczy”, - informuje biuro prasowe Tillersona.

Artykuły powiązane