Rosja nie zamierza uznać samozwańczych republik DRL i ŁRL - Ławrow

Rosja nie zamierza uznać samozwańczych republik DRL i ŁRL - Ławrow
Według niego, Rosja popiera porozumienie mińskie.

Moskwa utrzymuje zaangażowanie w mińskich umowach, a co za tym idzie, nie zamierza uznać samozwańczych Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej. Oświadczył to Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow na kanale telewizyjnym "Rossija-1", przekazuje RBK.

Zdaniem ministra, odstąpienie od umów mińskich byłoby "kolosalnym błedem".

"Wiecie, my, w przeciwieństwie do niektórych naszych zagranicznych kolegów, jesteśmy jednak ludźmi słowa. A słowa, zwłaszcza, gdy stało się ono przedmiotem negocjacji i zostało zatwierdzone przez Radę Bezpieczeństwa, zawsze dotrzymujemy" - podkreślił Ławrow.

Szef rosyjskiego MSZ podkreślił, że, jego zdaniem, na Zachodzie "panuje coraz większe przekonanie o potrzebie przekonania do tego (do dotrzymania umowy-red.) prezydenta Poroszenkę".

"Według naszych danych, europejscy emisariusze odwiedzający Kijów twierdzą, że przekazują Ukrainie wiadomości. I zalecają zrozumienie, że takie podejście niesie za sobą skutki odwrotne od zamierzonych, a także konieczności dokonywania niezbędnych korekt w swoich działaniach" - powiedział Ławrow odnosząc się do przyjęcia przez Radę Najwyższą Ukrainy projektu ustawy o reintegracji Donbasu.

Wcześniej informowaliśmy, że Ławrow oskarżył Kijów o „niszczenie porozumień mińskich”, Kijów odpowiada.

Artykuły powiązane