Szef misji MFW przeprowadził rozmowy z Gabinetem Ministrów i NBU

Szef misji MFW przeprowadził rozmowy z Gabinetem Ministrów i NBU
Wizyta van Rudena na Ukrainie nie była zapowiadana.

Szef misji Międzynarodowego Funduszu Walutowego Ron van Ruden w poniedziałek, 12 stycznia, odbył spotkanie z przedstawicielami Gabinetu Ministrów Ukrainy i NBU, zawiadamia służba prasowa ukraińskiego rządu.

Podkreśla się, że celem pracy misji na Ukrainie są rozmowy na temat praktycznych zagadnień związanych z kontynuacją programu rozszerzonego finansowania (EFF).

Gabinet Ministrów opublikował zdjęcie ze spotkania, na którym, oprócz van Rudena, utrwalono premiera Wołodymyra Hrojsmana, pełniącego obowiązki szefa NBU Jakiwa Smolija, ministra finansów Ołeksandra Danyluka, pierwszą wiceminister finansów Oksanę Markarową, wiceministra Jurija Buca, zastępcę dyrektora generalnego Ukrainy w MFW Władysława Paszkowana, pierwszego wicepremiera Stepana Kubiwa i wicepremiera Wołodymyra Kistiona.

MW

Przyjazd szefa misji MFW na Ukrainę nie był zapowiadany, rzeczniczka prasowa Funduszu poinformowała, że do Kijowa przybędzie kilku ekspertów MFW w celu przeprowadzenia konsultacji technicznych. Eksperci MFW będą znajdować się na Ukrainie w okresie od 12 do 16 lutego.Artykuły powiązane