Trump powiedział o przygotowaniach do porozumienia z KRLD

Trump powiedział o przygotowaniach do porozumienia z KRLD
Porozumienie „będzie bardzo korzystne dla całego świata”.

Amerykański prezydent Donald Trump określił możliwe porozumienie z północnokoreańskim przywódcą Kim Dzong Unem mianem „korzystnego dla całego świata”.

„Porozumienie z Koreą Północną jest w trakcie opracowywania i, jeśli zostanie zrealizowane, będzie bardzo korzystne dla całego świata. Czas i miejsce zostaną ustalone” - napisał Trump na Twitterze.

Wcześniej szef południowokoreańskiej delegacji Czung Uj Jong, która niedawno odwiedziła Koreę Północną i spotkała się z Kim Dzong Unem, przekazała Trumpowi wiadomość od północnokoreańskiego lidera. Według szefa delegacji przywódca KRLD zgodził się przeprowadzić denuklearyzację i oświadczył o gotowości do rezygnacji z testów rakiet i głowic jądrowych.

Biały Dom zaznaczył, że amerykański prezydent jest gotów zorganizować spotkanie przed majem tego roku. Jak podkreślał Waszyngton, sankcje przeciwko Korei Północnej, pomimo tego, zostaną utrzymane. Później Donald Trump oświadczył, że Kim Dzong Un obiecał, że nie będzie przeprowadzać testów rakietowych aż do spotkania z nim.

Artykuły powiązane