Kłympusz-Cyncadze: Ważne jest, aby na Zachód poznał prawdziwe oblicze Rosji

Doświadczenie Ukrainy w konfrontacji z prawdziwą wojskową agresją Rosji musi zostać wzięte pod uwagę przez Zachód, aby przeciwdziałać rozpętanej przez Rosję „miękkiej” wojnie.

Powiedziała o tym wicepremier Ukrainy ds. europejskiej i euroatlantyckiej integracji Ukrainy Iwanna Kłympusz-Cyncadze podczas dyskusji na forum w Brukseli, informuje własny korespondent Ukrinformu.

„Bardzo ważne jest, aby Zachód poznał prawdziwe oblicze Rosji... Wszystkie konsekwencje zachowania Rosji powinny być brane pod uwagę. Musimy zrozumieć, czemu musimy się teraz opierać. Musimy zrozumieć, że konfrontacja odbywa się nie tylko w warunkach prawdziwej wojny ze strony Rosji w stosunku do Ukrainy, ale i »miękkiej wojny przeciwko zachodowi”, - zwróciła uwagę europejskim i amerykańskim słuchaczom Kłympusz-Cyncadze.

Zaznaczyła, że dziś Ukraina pomaga NATO lepiej decydować, jak powstrzymać rosyjską agresję.

Kłympusz-Cyncadze zaznaczyła, że pozostaje sceptyczna względem zdolności Rosji do zrealizowania porozumień z Mińska.

„Ale to nie znaczy, że Ukraina nie wykorzystuje wszystkich możliwości, aby znaleźć rozwiązanie – środków dyplomatycznych, politycznych – aby konflikt został zażegnany bez użycia broni”, - powiedziała ukraińska urzędniczka.

Artykuły powiązane