Mogherini uruchomi na Ukrainie antyfejkową kampanię na rzecz integracji europejskiej

Mogherini uruchomi na Ukrainie antyfejkową kampanię na rzecz integracji europejskiej
Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Federica Mogherini podczas roboczej wizyty na Ukrainie 11-12 marca zamierza zaprezentować nową kampanię komunikacyjną „Posuwać się razem naprzód”.

Powiedziała ona o tym w wywiadzie dla UNIAN.

Celem kampanii jest poinformowanie Ukraińców o znaczeniu stowarzyszenia z UE, o tym, jakie otwierają się możliwości dla młodzieży i biznesu po podpisaniu Umowy o stowarzyszeniu. Ale głównym celem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się fałszywych informacji o relacjach Ukrainy z UE.

„W czasie, gdy będę przebywać w Kijowie, zacznę nową kampanię komunikacyjną pod tytułem Moving Forward Together (Posuwać się razem naprzód), której celem jest pokazanie, co oznacza nasza Umowa o stowarzyszeniu dla Ukraińców i dlaczego jest to naszym priorytetowym zadaniem. Ludzie muszą wiedzieć, że o naszych relacjach rozprzestrzeniane są fałszywe informacje, ale musimy też działać i działamy z wyprzedzeniem, aby ludzie mieli dostęp w pierwszej kolejności do faktów”, – powiedziała Mogherini.

Warto dodać, że 12 marca Federica Mogherini spotkała się z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką, premier Wołodymyrem Hrojsmanem a w planch jest spotkanie ze studentami Kijowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Tarasa Szewczenki.

Artykuły powiązane