Stowarzyszenie z UE: Hrojsman skomentował przyjęte ustawy eurointegracyjne

Stowarzyszenie z UE: Hrojsman skomentował przyjęte ustawy eurointegracyjne
Fakt, że parlament we wtorek, 20 marca, wsparł 3 ważne projekty eurointegracyjne, oznacza, że Ukraina jest gotowa wypełnić zobowiązania wynikające z układu stowarzyszeniowego z UE i zaktualizować przestarzałe prawodawstwo.
Napisał otym na swoim Facebooku premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman.

"Dziś parlament udowodnił naszą gotowość do wypełnienia zobowiązań wynikających z układu stowarzyszeniowego z UE i aktualizacji przestarzałego prawodawstwa. Wszystkie 3 eurointegracyjne projekty porządku dziennego zostały poparte przez deputowanych" – napisał Hrojsman.

Premier przypomniał, że projekt ustawy nr 6235, który "rozszerza stosowanie europejskich norm jakości i bezpieczeństwa produktów", został przyjęty jako podstawa, i jest to "krok do poprawy konkurencyjności i uznania ukraińskich producentów na rynkach zagranicznych".

Hrojsman zauważył również, że ważnym krokiem jest przyjęcie w całości ustawy nr 6106, która wprowadza mechanizm strategicznej oceny środowiska.

Premier powiedział, że rząd uważa projekt ustawy nr 8060 "który pozwoli wprowadzić na Ukrainie przejrzystą procedurę upadłości, zapewni ochronę wierzycieli i da skuteczny mechanizm wyjścia z pułapki zadłużenia dla przedsiębiorców i obywateli" za jeden z 35 najbardziej potrzebnych dla wzrostu gospodarczego i "mamy nadzieję na pomyślne dokończenie projektu przed drugim czytaniem".

"Kiedy rząd zatwierdza strategiczne projekty, takie jak nowe połączenia transportowe lub obiekty przemysłowe, musimy upewnić się, że projekty te są całkowicie bezpieczne dla środowiska naturalnego regionu i zdrowia jego mieszkańców. To nie tylko wymóg integracji europejskiej, ale również nasz obowiązek wobec naszych obywateli" – podsumował Hrojsman.

Artykuły powiązane