Ataki na chemiczne obiekty w Syrii są uzasadnionym krokiem - Poroszenko

Ataki na chemiczne obiekty w Syrii są uzasadnionym krokiem - Poroszenko
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko uważa, że naloty USA, Wielkiej Brytanii i Francji na chemiczne obiekty w Syrii są koniecznością, ale uzasadnionym krokiem.

Z takim oświadczeniem wystąpił on na swoim Facebooku.

"Rozpatrujemy punktowy atak koalicji przeciwko obiektom wojskowym infrastruktury chemicznej reżimu Asada jak konieczny, ale uzasadniony krok", - powiedział Poroszenko.

Według niego, jest to sprawiedliwa odpowiedź na fakt popełnienia aktu przemocy i zbrodni przeciwko ludzkości - ataku chemicznego w Dumie 7 kwietnia, która pochłonęła życie kilkudziesięciu niewinnych ludzi.

"Ukraina wzywa do wykorzystania wszystkich możliwych mechanizmów i narzędzi ONZ, w tym Rady Bezpieczeństwa, aby zapobiec podobnym przestępstwom dyktatorskich reżimów w przyszłości" - dodał prezydent Ukrainy.

Jak informowaliśmy, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Francja przeprowadziły akcję militarną w wielu obiektach na terenie Syrii, które mogły służyć do produkcji broni chemicznej.

NATO, UE w tym Polska i inne kraje poparły takie działania.

Prezydent Rosji Władimir Putin nazwał "uderzenia lotnictwa w stosunku do Syrii aktem agresji”. A syryjska armia oświadczyła, że to nie przeszkodzi Syrii walczyć z terrorystami.

Artykuły powiązane