Ukraina wycofuje swoich przedstawicieli ze wszystkich organów statutowych WNP

Ukraina wycofuje swoich przedstawicieli ze wszystkich organów statutowych WNP foto: president.gov.ua
"Nie mamy nic tam więcej do roboty”, - Poroszenko.

 

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podpisał ustawę, którą wprowadził w życie decyzję Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony o ostatecznym zakończeniu udziału Ukrainy w pracach statutowych organów Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP).

Szef państwa powiedział o tym podczas przemówienia w Winnicy na uroczystości z okazji Dnia Europy, poinformowała jego służba prasowa.

"I dziś zrobiliśmy wszystko co możliwe, aby przekroczyć rubikon, wracając do Unii Europejskiej. Dziś podpisałem odpowiedni Dekret o odwołaniu wszystkich przedstawicieli Ukrainy ze wszystkich statutowych organów Wspólnoty Niepodległych Państw", - powiedział Poroszenko.

"Nie mamy tam nic więcej do roboty. Idziemy razem do Europy", - podkreślił szef państwa.

Artykuły powiązane

 • Chorwacki scenariusz dla Donbasu jest niemożliwy
  Chorwacki scenariusz dla Donbasu jest niemożliwy
  Chorwacki scenariusz siłowego wyzwolenia okupowanych terenów obwodów donieckiego i ługańskiego nie jest możliwy, ponieważ prowadzi do nieuchronnej eskalacji na Ukrainie i kolejnych ofiar.
 • Kryzys rządowy w Estonii
  Kryzys rządowy w Estonii
  W niedzielę, 18 listopada, o godzinie 16:00 w Domu Stenbocka spotkali się premier Estonii, lider Estońskiej Partii Centrum partii Jüri Ratas, przewodniczący Partii Socjaldemokratycznej Jevgeni Ossinovski i szef partii Ojczyzna Helir-Valdor Seeder, aby omówić dalsze kroki działania rządu. Po czterech godzinach rozmów nie udało się osiągnąć konsensusu.
 • Na Zakarpaciu protestujący zablokowali dwie trasy
  Na Zakarpaciu protestujący zablokowali dwie trasy
  Protestujący zablokowali trasę Kijów-Czop na Zakarpaciu.