W WNP odreagowano na plany Ukrainy odnośnie wycofania swoich przedstawicieli

W WNP odreagowano na plany Ukrainy odnośnie wycofania swoich przedstawicieli
We Wspólnocie Niepodległych Państw (WNP) wyrazili zdziwienie dekretem prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki o wycofaniu ukraińskich przedstawicieli z organów statutowych ugrupowania.

 

Szef służby prasowej WNP Władimir Nikanorow oświadczył, że Ukraina także wcześniej występowała z niektórymi oświadczeniami, które jego zdaniem, pozostawały bez konsekwencji.

Jak informuje Radio Wolna Europa, według jego słów, obecnie w aparacie Komitetu Wykonawczego WNP, nie ma przedstawicieli z Ukrainy. Jak zaznaczył w komentarzu dla rosyjskiej agencji RIA Novosti, które cytuje wydanie, do 2014 roku w Komitecie Wykonawczym przedstawiciele Ukrainy zajmowali dość wysokie stanowiska: zastępca przewodniczącego, dyrektor departamentu, zastępca dyrektora departamentu. Jednak w przyszłości Kijów wycofał swoich przedstawicieli i nowych nie nominował.

Przypomnijmy, że 19 maja prezydent Ukrainy Petro Poroszenko oświadczył, że Ukraina wycofuje swoich przedstawicieli ze wszystkich organów statutowych Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP). W tym samym czasie Kijów opowiada się za wypowiedzenie umów w ramach WNP, z wyjątkiem tych, które odnoszą się do tranzytu, uznania kwalifikacji i zatrudnienia.

Artykuły powiązane