Premier Ukrainy jest gotów rozwiązać problem eurotablic pod jednym warunkiem

Premier Ukrainy jest gotów rozwiązać problem eurotablic pod jednym warunkiem
Gabinet Ministrów jest gotów rozwiązać problem samochodów na "europejskich tablicach" w ciągu jednego miesiąca w przypadku, gdy uprawnienia do rozwiązania tego problemu zostaną przekazane rządowi przez parlament.

 

Powiedział o tym premier Wołodymyr Hrojsman na posiedzeniu rządu, przekazuje "Ekonomiczna Prawda".

"Teraz cały parlament zastanawia się, jak rozwiązać ten problem, bo »euronumerów« używają między innymi ludzie nieodpowiedzialni, i wśród nich są tacy, którzy łamią zasady ruchu drogowego"- powiedział premier.

"Rząd nie może rozwiązać tego problemu swoją decyzją, powinien to zrobić parlament. Ale jeśli parlament przekaże to prawo rządowi, to obiecuję, że w ciągu miesiąca uregulujemy tę kwestię w sprawiedliwym i cywilizowany sposób"- powiedział Hrojsman.

Premier dodał, że należy karać osoby łamiące przepisy ruchu drogowego.

"Co tyczy się piratów drogowych, zgadzam się całkowicie, i to dotyczy nie tylko »euronumerów«, ale wszystkich, którzy łamią przepisy ruchu drogowego – a to zawsze jest kwestią bezpieczeństwa – i w związku z tym podjęliśmy specjalne kroki, aby na drogach było bezpieczniej tak w miastach jak i między miastami" - podkreślił Hrojsman.

Przypomnijmy, że deputowani zaproponowali aktywistom rozwiązać problem samochodów z zagranicznymi rejestracjami na przykładzie Mołdawii.

Wcześniej szefowa komitetu podatkowego stwierdziła, że kwestia obniżenia cła i podatków na import samochodów z zagranicy, powinna być podjęta z uwzględnieniem ekonomicznego uzasadnienia, ponadto uważa ona, że samochody na rejestracjach europejskich naruszają przepisy celne i bezpieczeństwo.

Jak wiadomo, starając się zwrócić na siebie uwagę, właściciele samochodów na europejskich numerach niejednokrotnie przeprowadzali protesty, paląc opony i blokując drogi.

Artykuły powiązane