Poroszenko podziękował G7 za "mocny sygnał"

Poroszenko podziękował G7 za "mocny sygnał"
Prezydent Petro Poroszenko wyraził wdzięczność liderom "siódemki" i UE za "mocny sygnał wsparcia dla Ukrainy".

 

Napisał o tym w niedzielę na swoim Facebooku.

Według prezydenta, szczyt G7 w Charlevoix i jego kontakty z kierownictwem "siódemki" w przeddzień tego spotkania potwierdzają, że Ukraina znajduje się wśród najważniejszych priorytetów wolnego świata.

"Z radością witam wyraźnie skonsolidowane przesłanie naszych partnerów o tym, że Kreml powinien pozbyć się złudzeń i sumiennie wykonywać swoje obowiązki. Warunki są maksymalnie wyraźne: najpierw szacunek do prawa międzynarodowego, zaprzestanie agresji w Donbasie i zwrot Krymu Ukrainie. W przeciwnym razie cena dla Moskwy za jej agresję wobec Ukrainy i ingerencja w wewnętrzne sprawy innych państw wciąż będzie rosnąć!" - powiedział Poroszenko.

W komunikacie podsumowującym rezultaty szczytu G7 w Kanadzie przywódcy krajów "siódemki" wyrazili poparcie dla suwerenności, niepodległości i integralności terytorialnej Ukrainy w granicach jej międzynarodowo uznanych granic.

Przywódcy krajów G7 wyrazili również gotowość w razie potrzeby "wprowadzić dodatkowe środki ograniczające, aby zwiększyć cenę, którą płaci Rosja za swoje działania".

Artykuły powiązane