Ukraina i Czechy określiły priorytety współpracy na 2018-2019 r

Ukraina i Czechy określiły priorytety współpracy na 2018-2019 r Foto: kmu.gov.ua
W Pradze odbyło się ósme posiedzenie Ukraińsko-Czeskiej Międzyrządowej Mieszanej Komisji dotyczącej współpracy gospodarczej, przemysłowej i naukowo-technicznej.

 

Spotkanie odbyło się pod przewodnictwem ukraińskiego wicepremiera Wołodymyra Kistiona i ministra przemysłu i handlu Czech Tomasa Hunera, informuje ukraiński portal rządowy.

„Strony omówiły kluczowe kwestie dotyczące handlu, przemysłu, energetyki, współpracy, które odpowiadają wzajemnym interesom Ukrainy i Republiki Czeskiej. Zgodziliśmy się wspierać organizacje na terenie Ukrainy, które zajmują się produkcją maszyn rolnych oraz rozszerzać eksportowo-importowe dostawy towarów rolnych” - czytamy w oświadczeniu.

Co więcej, przedstawiciele dwóch państw zgodzili się zacieśniać współpracę związaną z przemysłem samochodowym, który już od wielu lat z sukcesem rozwija się na terytorium Ukrainy dzięki czeskim inwestycjom.

W czasie posiedzenia został podpisany plan współpracy w sferze regulacji technicznych, standaryzacji, metrologii i oceny zgodności między Ministerstwem Rozwoju Gospodarczego i Handlu Ukrainy a Urzędem Normalizacji Technicznej, Metrologii i Testowania Państwowego Republiki Czeskiej.

Wicepremier Kistion wyraził przekonanie, że osiągnięcie porozumienia stworzy podstawy dla realizacji konkretnych projektów w dziedzinach priorytetowych i będzie przyczyniać się do osiągnięcia nowego poziomu współpracy handlowo-gospodarczej między Ukrainą i Czechami.

Artykuły powiązane