Prezydenci Polski i Ukrainy nie byli w stanie porozumieć się w sprawie obchodów Dnia pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i jadą oddzielnie

Prezydenci Polski i Ukrainy nie byli w stanie porozumieć się w sprawie obchodów Dnia pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i jadą oddzielnie
Każdy z prezydentów będzie miał oddzielny program na 8 lipca, wspólne spotkanie nie jest przewidziane.

 

Prezydent Andrzej Duda odwiedzi Ukrainę w związku z 75. rocznicą rzezi wołyńskiej a Petro Poroszenko odwiedzi Sahryń 8 lipca.

Poinformował o tym serwis ukranews.com powołując się na swoje źródło w kręgach dyplomatycznych.

"W niedzielę będzie wizyta prezydenta RP na Wołyniu. Prezydent Ukrainy w tym dniu odwiedzi Sahryń, gdzie odsłoni pomnik upamiętniający zamordowanych Ukraińców", - przekazało źródło.

Podkreślił, że każdy z prezydentów będzie realizował oddzielny program na 8 lipca, wspólne spotkanie nie jest przewidziane.

"Strona ukraińska zaproponowała, by razem uczcić pamięć ofiar tragedii wołyńskiej na Wołyniu, a potem razem odwiedzić Sahryń. Strona polska odmówiła wspólnego przeprowadzenie obchodów", - powiedział rozmówca agencji.

Po wizycie w Polsce Poroszenko uda się do obwodu wołyńskiego.

Jak informowaliśmy, dzisiaj wyruszył VI Rajd Wołyński, którego uczestnicy wezmą udział w głównych uroczystościach z okazji upamiętnienia ofiar rzezi wołyńskiej, jakie odbędą w niedzielę 8 lipca w Katedrze św. Apostołów Piotra i Pawła w Łucku. W wydarzeniu zaplanowany jest udział prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Artykuły powiązane

 • Wojska amerykańskie na pewno będą w Polsce – amerykański generał
  Wojska amerykańskie na pewno będą w Polsce – amerykański generał
  Stany Zjednoczone gwarantują Polsce obecność na jej terenie niektórych amerykańskich sił zbrojnych.
 • Chorwacki scenariusz dla Donbasu jest niemożliwy
  Chorwacki scenariusz dla Donbasu jest niemożliwy
  Chorwacki scenariusz siłowego wyzwolenia okupowanych terenów obwodów donieckiego i ługańskiego nie jest możliwy, ponieważ prowadzi do nieuchronnej eskalacji na Ukrainie i kolejnych ofiar.
 • Kryzys rządowy w Estonii
  Kryzys rządowy w Estonii
  W niedzielę, 18 listopada, o godzinie 16:00 w Domu Stenbocka spotkali się premier Estonii, lider Estońskiej Partii Centrum partii Jüri Ratas, przewodniczący Partii Socjaldemokratycznej Jevgeni Ossinovski i szef partii Ojczyzna Helir-Valdor Seeder, aby omówić dalsze kroki działania rządu. Po czterech godzinach rozmów nie udało się osiągnąć konsensusu.