Gosiewska jest zaniepokojona reakcją obcokrajowców na „podkoloryzowane” Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji

Gosiewska jest zaniepokojona reakcją obcokrajowców na „podkoloryzowane” Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji
Kreml wykorzystuje piłkarskie Mistrzostwa Świata w celach propagandowych, pokazując rzekomo drugie oblicze Rosji. Trzeba to zrozumieć i nie pisać pochwał pod adresem rosyjskiej władzy.

 

Taką opinię w wywiadzie dla „Ukrinformu” wyraziła posłanka Małgorzata Gosiewska.

„(...) Nieraz mówiliśmy o tym, że te mistrzostwa nie powinny odbywać się w Rosji, że Rosja nie jest krajem, który zasługuje na przeprowadzenie takich mistrzostw, przecież wykorzysta je w swojej propagandzie. Tak się już dzieje” - zaznaczyła Gosiewska.

Podkreśliła, że obcokrajowcy widzą w Rosji wyczyszczone ulice, sympatycznych ludzi, piękne stadiony. Oczywiście im się to podoba, chwalą to w mediach społecznościowych, na przykład prezes PZPN-u Zbigniew Boniek na Twitterze podziękował Rosji za wspaniałą atmosferę w czasie mistrzostw.

„To bardzo przykre. Przecież wszyscy mają rozum. Ja bym ostrzegła wszystkich, że przed napisaniem takiego tweeta należy dobrze pomyśleć o tym, co oni (władze Rosji -red.) robią” - podsumowała polityk.

Jak informowaliśmy, szef FIFA Gianni Infantino oświadczył, że „Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej zmusiły wszystkich uczestników i gości turnieju do pokochania Rosji".

Artykuły powiązane