NATO obawia się decyzji Trumpa i Putina

NATO obawia się decyzji Trumpa i Putina
Członkowie Sojuszu nie zostali wzięci pod uwagę podczas planowania spotkania dwóch prezydentów.

 

NATO obawia się, że prezydent USA Donald Trump i prezydent Rosji Władimir Putin mogą na spotkaniu, które odbędzie się 16 lipca dojść do szeregu porozumień z pominięciem interesów Sojuszu. Poinformował o tym w wywiadzie dla gazety Funke Mediengruppe koordynator rządu Niemiec ds. współpracy transatlantyckiej Peter Beyer, podaje Reuters.

„W Sojuszu czujemy rosnący niepokój związany z porozumieniami, które mogą zostać osiągnięte na spotkaniu Trumpa z Putinem” - zaznaczył.

Według Beyera, wśród członków Sojuszu rośnie niepokój związany z możliwą współpracą USA i Rosji.

Beyer powiedział, że pozostali członkowie Sojuszu nie zostali wzięci pod uwagę przy planowanym spotkaniu dwóch prezydentów oraz przy opracowywaniu kwestii, które zostaną poruszone w czasie rozmów 16 lipca w Helsinkach.

Prawdopodobnie liderzy USA i Rosji poruszą temat wycofywania wspieranych przez Iran wojsk z terytorium Syrii.

Poinformowano także, że kwestia aneksji Krymu nie wejdzie do programu spotkania prezydenta USA Donalda Trumpa z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Przypomnijmy, spotkanie Putina z Trumpem odbędzie się 16 lipca w Helsinkach. Trump niejednokrotnie wyrażał zainteresowanie przywróceniem pozycji Putina na arenie międzynarodowej m.in wystąpił z propozycją przywrócenia Rosji do formatu G8.

Artykuły powiązane