Szef MSW Ukrainy: powinniśmy ograniczyć wjazd do UE „młodym nazistom”

Szef MSW Ukrainy: powinniśmy ograniczyć wjazd do UE „młodym nazistom” Foto: mvs.gov.ua
Minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow w czasie spotkania z ambasadorami i dyplomatami krajów G7 zasugerował, że należy ograniczyć wjazd do krajów UE przedstawicielom organizacji neonazistowskich.

 

Poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy.

„Przywiązujemy dużą wagę do organizacji neonazistowskich. W społeczeństwie powinna panować atmosfera, w której bycie zwolennikiem takiego ruchu jest nieinteresujące, niefajne i nieopłacalne. Reakcja na działalność takich organizacji ze strony międzynarodowych partnerów powinna być taka sama jak wobec elementów przestępczych - ograniczenie wjazdu do krajów cywilizowanego świata. Obecnie prowadzimy rozmowy na ten temat z przedstawicielami różnych państw” - powiedział Awakow.

Według ministra, zakaz wjazdu do krajów europejskich będzie dodatkowym środkiem zapobiegawczym.

„Dla 17-letniego chłopaka jest interesujące dołączenie do jakiegoś wydarzenia piłkarskiego, aby wziąć udział w walce. Ale jeżeli będzie wiedział, że za to nie zostanie wpuszczony do cywilizowanych krajów, będzie to dodatkowy środek zapobiegawczy. Sądzę, że możemy powstrzymać tę falę. Proponuję zastosować mechanizm wywierania nacisku na tych młodych nazistów poprzez dodatkowe ograniczenia dotyczącą wjazdu do krajów UE” -podsumował Awakow.

Artykuły powiązane