Duda nie wierzy w ustępstwa Donalda Trumpa na spotkaniu w Helsinkach

Duda nie wierzy w ustępstwa Donalda Trumpa na spotkaniu w Helsinkach
Jest mało prawdopodobne, że prezydent USA Donald Trump ustąpi prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi w kwestii strategii zwiększenia bezpieczeństwa w Europie Wschodniej, biorąc pod uwagę agresję Rosji na Ukrainę.

 

Poinformował o tym prezydent Polski Andrzej Duda w czasie czwartkowej konferencji prasowej w Brukseli, informuje Wprost.

„Biorąc pod uwagę to, co wczoraj i dzisiaj mówił do mnie pan prezydent Donald Trump, to naprawdę byłoby szokiem, gdyby się okazało, że w jakikolwiek sposób odstąpi od dotychczasowej strategii wzmacniania bezpieczeństwa w tej części świata i w jakimkolwiek stopniu ulegał Władimirowi Putinowi, zwłaszcza wobec działań jak na Ukrainie, gdzie Rosja jest okupantem i agresorem, gdzie Rosja okupuje Krym, a więc siłą zmienia granice Europy, uznane przez społeczność międzynarodową” - podkreślił Duda.

Prezydent RP oświadczył, że w czasie spotkania z Trumpem w Brukseli omówili oni kwestię zwiększenia liczebność amerykańskiej armii w Polsce oraz kolejnych zakupów przez stroną polską uzbrojenia w USA.

Andrzej Duda również poinformował, że omówił z Trumpem szczegóły ich kolejnego spotkania, które planowane jest we wrześniu w USA.

Jak informowaliśmy, prezydent Trump i Putin spotkają się 16 lipca w Helsinkach. W Brukseli Trump oświadczył, że w czasie spotkania z Putinem zostanie poruszona kwestia Ukrainy.

Artykuły powiązane