Stany Zjednoczone domagają się od Rosji zaprzestania podsycania nienawiści poprzez portale społecznościowe

Stany Zjednoczone domagają się od Rosji zaprzestania podsycania nienawiści poprzez portale społecznościowe
Stany Zjednoczone nie będą tolerować zagranicznych prób podważenia procesów oraz instytucji demokratycznych, powiedziała Heather Nauert.

 

Rzeczniczka Departamentu Stanu USA Heather Nauert wezwała Rosję i inne kraje do zaprzestania podsycania nienawiści na portalach społecznościowych i zaznaczyła, że Stany Zjednoczone nie będą tolerować prób obalenia demokracji przez Rosję i innych kraje.

"Doceniamy działania Facebooka, skierowane przeciwko szkodliwej działalności i żądamy, aby Rosja i inni uczestnicy natychmiast wstrzymali swoje nierozsądne postępowanie, rozniecające podział i przemoc. Nie tolerujemy zagranicznych, w tym rosyjskich, prób podważenia naszych demokratycznych procesów i instytucji" — napisała Nauert na Twitterze.

Przypomnijmy, że Facebook ujawnił nową skoordynowaną kampanię politycznego wpływu, która umieszczała informacje w sieci o organizacji wieców i innych imprez w przededniu zbliżających się jesiennych wyborów w USA. We wtorek Facebook poinformował o 32 podejrzanych stronach i kontach, które po przeprowadzeniu dwutygodniowego postępowania zostały zablokowane.

Wcześniej prezydent USA Donald Trump powiedział, że Rosja może ponownie próbować interweniować w wybory w USA, występując po stronie demokratów. Amerykański prezydent oskarżył również Twitter o "ukrytą blokadę" kont republikańskich polityków.

2 sierpnia dyrektor ds. bezpieczeństwa Facebooka Alex Stamos opuścił swoje stanowisko w firmie. Nie będzie mieć swojego następcy, ponieważ firma planuje zlikwidować departament, który wcześniej odpowiadał za bezpieczeństwo. Stamos i kierowany przez niego departament znaleźli się pod ogniem krytyki na początku tego roku w związku ze skandalem z firmą Cambridge Analytica, która mogła nielegalnie uzyskać dane ponad 87 mln użytkowników portalu i mieć wpływ na wybory w wielu krajach świata, między innymi na amerykańskie w 2016 roku, ponieważ współpracowała ze sztabem Donalda Trumpa.

Artykuły powiązane