Żyrinowski zdradził „tajny plan Ukrainy o zajęciu Rosji”

Żyrinowski zdradził „tajny plan Ukrainy o zajęciu Rosji”
Znany z licznych skandali rosyjski polityk, lider partii LDPR (prawicowa, nacjonalistyczna i populistyczna rosyjska partia polityczna) Władimir Żyrinowski wystąpił z absurdalnym oświadczeniem o tym, że Ukraina rzekomo otrzymała pozwolenie od USA na okupację czterech miast Rosji.

 

Według posła Dumy Państwowej ten plan rzekomo nosi nazwę „houstońskiego” i ma na celu podział Federacji Rosyjskiej. Wcześniej, jak uważa Żyrinowski, Waszyngton zrealizował podobny plan tzw. „harwardzki”, który zniszczył ZSRR. Swoją teorię polityk wygłosił podczas programu „Niedzielny wieczór z Władimirem Sołowiowem” na kanale „Rossija 1”, przekazuje „Obozrewatel”.

„Mieli dwa projekty (Stany Zjednoczone — przyp. red.) — harwardzki i houstoński. Harwardzki zrealizowali — rozbicie ZSRR na 15 części. Teraz pozostał »projekt houstoński«. Na czym polega? Rozbicie obecnej Rosji. Załóżmy, Finom pozwolą zabrać Karelię, Japończykom Wyspy Kurylskie, Estończykom część obwodu pskowskiego, Polska zabierze Lwów. Dla Ukrainy jest już gotowy prezent! Im, tak jest napisane w tekście, pozwala się zabrać Biełgorod, Kursk, Orzeł i Briańsk!” — wyraził swoje fantazje Żyrinowski.

Ponadto, polityk oburzył się, że taki rozwój wydarzeń sprawia, że niemożliwe jest odbudowanie przez Rosję okupacyjnego projektu imperialnego „Noworosja”.

„To znaczy, chcemy »Noworosji«, a nam mówią po rosyjsku: oto »Noworosja«, Rosjanie!” (tu pokazał wulgarny gest — przyp. red.) — krzyczał polityk.

Jak przypomina wydanie, wcześniej Żyrinowski oświadczył, że Rosja i Stany Zjednoczone muszą zniszczyć wielobiegunowy świat i podporządkować sobie wszystkie inne kraje.

Artykuły powiązane