Na konferencji OBWE uznano konflikt w Donbasie za główne zagrożenie dla bezpieczeństwa UE

Na konferencji OBWE uznano konflikt w Donbasie za główne zagrożenie dla bezpieczeństwa UE
Szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Polski Jacek Czaputowicz nazwał konflikt zbrojny na Ukrainie "wyzwaniem dla OBWE".

 

Jak informuje Polskie Radio, Czaputowicz podczas inauguracji konferencji Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE w Warszawie powiedział, że konflikt na Ukrainie jest wyzwaniem dla OBWE.

Szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Polski podkreślił, że ukraiński konflikt i nielegalna okupacja Krymu stanowią największy problem dla OBWE i bezpieczeństwa UE.

"Dopóki nie rozwiążemy tego konfliktu, wiarygodność Organizacji będzie zagrożona" – podkreślił szef polskiej dyplomacji.

Przypomnijmy, że w konferencji w Warszawie bierze udział około 1500 przedstawicieli rządów i społeczeństwa obywatelskiego z państw członkowskich i partnerów OBWE.

Spotkanie, którego celem jest sprawdzenie, w jaki sposób rządy państw członkowskich OBWE przestrzegają deklaracji w sprawie przestrzegania podstawowych praw i wolności człowieka, demokracji, tolerancji i przeciwdziałania dyskryminacji, potrwa do 23 września.

Jak informowaliśmy, na ceremonii otwarcia spotkania OBWE, pojawili się aktywiści w białych koszulkach z napisem #SaveOlegSentsov.

Artykuły powiązane