Mer Lwowa poinformował, że będzie kandydować na prezydenta

Mer Lwowa poinformował, że będzie kandydować na prezydenta
Mer Lwowa, lider partii Samopomoc Andrij Sadowy poinformował, że złoży swoją kandydaturę w wyborach na prezydenta Ukrainy.
 
 

Oświadczył o tym na spotkaniu z organizatorami młodzieżowego forum, 3 października, informuje strona internetowa partii Samopomoc.

 
„Mój cel jest jednocześnie bardzo prosty i trudny – przywrócić waszą wiarę w Ukrainę. Przed wami jest dzisiaj cały świat, ale zbudowanie swojego własnego kraju jest możliwe tylko tutaj. Proponuję, aby o walczyć o niego razem!”- powiedział Sadowy.
 
Według jego słów kluczowymi elementami kampanii będą „mobilizacja młodzieży, zerwanie z płatnym protekcjonizmem w polityce i modernizacja technologiczna kraju”.
 
Sadowy zapowiedział ogłoszenie w najbliższym czasie składu zespołu, z którym pójdzie do wyborów i wezwał do zjednoczenia wszystkich sił, które wspierają ideę „radykalnych zmian”.
 
Jak informowano wcześniej, w wywiadzie dla "Ukraińskiej Prawdy" lider partii Samopomoc Andrij Sadowy powiedział, że ogłosi ona nazwisko swojego kandydata na prezydenta do października.
 
14 września Sadowy oświadczył, że jego partia będzie uczestniczyć w zbliżających się wyborach prezydenckich i parlamentarnych.
 
Wypowiadając się na temat potencjalnego kandydata na prezydenta z partii, Sadowy podkreślił, że „nie każdy jest gotów usiąść na krzesło elektryczne”.

Artykuły powiązane