Szef MSZ Węgier oświadczył, że UE ukrywa biznes z Rosją

Szef MSZ Węgier oświadczył, że UE ukrywa biznes z Rosją
Minister spraw zagranicznych Węgier Péter Szijjártó uważa, że Unia Europejska ukrywa stosunki z Rosją.

 

Szijjártó w wywiadzie dla Der Standart nazwał bezpodstawne oskarżenia Unii Europejskiej w adres Węgier o tym, że kraj zbyt mocno zbliża się z Rosją, i złożył oświadczenie, że UE utrzymuje bliskie stosunki z Rosją, ale jest to ukrywane.

"Różnica jest tylko w tym, że starają się ukryć wielki biznes pod powierzchownymi kłótniami", — wyjaśnił Szijjártó.

Jako przykład podał kanclerza Austrii Sebastiana Kurza, który spotkał się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem cztery razy w ciągu roku. Według szefa MSZ Węgier, prezydent Francji Emmanuel Macron regularnie rozmawia z Władimirem Putinem przez telefon, i odwiedził Forum Ekonomiczne w Sankt Petersburgu.

Szijjártó wyraził opinię, że Unia Europejska porusza się w złym kierunku, i że Komisji Europejskiej potrzebne są zmiany, tak jak w obecnym składzie prezentuje ona "żałosne wyniki".

"W 2019 roku liczba krajów — członków UE po raz pierwszy spadnie, stosunki transatlantyckie, które wcześniej zawsze były stabilne, stały się bardzo kruche, przez ostatnie trzy lata w UE miały miejsce 33 ataki terrorystyczne, w wyniku których zginęło ponad 300 osób. Wszystko to świadczy o porażce obecnej komisji" — dodał Szijjártó.

Artykuły powiązane