Ukraina przygotowuje się do odparcia agresji Federacji Rosyjskiej na morzu Azowskim - Poroszenko

Ukraina przygotowuje się do odparcia agresji Federacji Rosyjskiej na morzu Azowskim - Poroszenko foto: president.gov.ua
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko poinformował, że Ukraina przygotowuje się do odparcia rosyjskiej agresji z kierunku Morza Azowskiego.

 

Powiedział on o tym podczas udziału w ceremonii złożenia uroczystej przysięgi przez licealistów Kijowskiego Wojskowego Liceum im. Iwana Bohuna, zawiadamia korespondent Ukrinformu.

"W piątek odwiedziłem Mariupol wizytując kompleksowe ćwiczenia taktycznych sił obrony wybrzeża morskiego. Przygotowujemy się do odparcia rosyjskiej agresji z kierunku morskiego na Morzu Azowskim. Statki i łodzie Marynarki Wojennej Ukrainy i straży granicznej, Piechota Morska i Gwardia Narodowa Ukrainy, Siły Powietrzne Ukrainy, artyleria i inżynieria konkretnymi rozwiązaniami, zręcznym manewrem i zdecydowanymi działaniami stanowczo trafiły i zniszczyły domniemany desant przeciwnika. Słowem, spisali się na medal", - powiedział prezydent Ukrainy.

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko 12 października przeprowadził inspekcję kompleksowych ćwiczeń taktycznych sił w obronie wybrzeża morskiego. Na podstawie wyników manewrów szef państwa zapewnił, że w razie rosyjskiej agresji ukraińscy żołnierze są gotowi walczyć na kierunku Morza Azowskiego.

Artykuły powiązane