Wielka Brytania popiera decyzję Trumpa o rozwiązaniu umowy rakietowej z Rosją

Wielka Brytania popiera decyzję Trumpa o rozwiązaniu umowy rakietowej z Rosją
Minister obrony Wielkiej Brytanii Gavin Williamson powiedział o poparciu intencji prezydenta USA Donalda Trumpa wyjścia z Układu o likwidacji rakiet średniego i krótkiego zasięgu z Rosją.

 

"Naszym bliskim i wieloletnim sojusznikiem są Stany Zjednoczone, a więc zdecydowanie popieramy Stany Zjednoczone w doniesieniu wyraźnego sygnału Rosji, że powinna szanować zobowiązania na podstawie umowy, którą podpisała", - powiedział Williamson.

Brytyjski minister również oskarżył Moskwę o tym, że zrobiła z Układu o likwidacji rakiet średniego i krótkiego zasięgu "pośmiewisko", pisze The Guardian.

Jak informowaliśmy, Trump powiedział w sobotę, że zamierza usunąć USA z Układu o likwidacji rakiet średniego i krótkiego zasięgu.

Umowę podpisali w 1987 r. sekretarz generalny KC KPZR Michaił Gorbaczow i prezydent USA Ronald Reagan. Umowa zakazuje stronom produkcji balistycznych i manewrujących pocisków naziemnych bazowania naziemnego o zasięgu od 500 do 5,5 tysiąca kilometrów, a także ich testowanie i wdrażanie.

Artykuły powiązane