Polski rząd uważa, że zarobkowa migracja z Ukrainy „przystopowała”

Polski rząd uważa, że zarobkowa migracja z Ukrainy „przystopowała”
  Strumień migracji zarobkowej do Polski z Ukrainy, który w ostatnich latach był duży, teraz się znacząco się zmniejszył.

 

Powiedział o tym w wywiadzie dla TVP.INFO prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

„Podkreślamy to, że nie przyjmujemy żadnych nielegalnych imigrantów z całego świata, narzucanych nam z Bliskiego Wschodu, z Północnej Afryki. Natomiast od kilku lat zwiększa się przede wszystkim zarobkowa migracja z Ukrainy, z Białorusi, aczkolwiek ona się zatrzymała teraz na pewnym poziomie, już jakby liczbowo nie przyrasta” - powiedział Morawiecki.

Niedawno podczas wizyty w Warszawie szef MSZ Ukrainy Pawło Klimkin poinformował, że w Polsce jest ponad 1,5 mln imigrantów z Ukrainy, którzy potrzebują odpowiedniej ochrony i wsparcia.

Artykuły powiązane

 • 25 ukraińskich żołnierzy przejdzie rehabilitację w Polsce
  25 ukraińskich żołnierzy przejdzie rehabilitację w Polsce
  Grupa ukraińskich wojskowych z różnych jednostek SZ Ukrainy w ciągu kilku tygodni przejdzie rehabilitację w ośrodku rekreacyjno-rehabilitacyjnym w Osieku w województwie małopolskim.
 • Kryzys rządowy w Estonii
  Kryzys rządowy w Estonii
  W niedzielę, 18 listopada, o godzinie 16:00 w Domu Stenbocka spotkali się premier Estonii, lider Estońskiej Partii Centrum partii Jüri Ratas, przewodniczący Partii Socjaldemokratycznej Jevgeni Ossinovski i szef partii Ojczyzna Helir-Valdor Seeder, aby omówić dalsze kroki działania rządu. Po czterech godzinach rozmów nie udało się osiągnąć konsensusu.
 • Kreml zareagował na słowa Morawieckiego o planach Putina „wmaszerowania na Kijów”
  Kreml zareagował na słowa Morawieckiego o planach Putina „wmaszerowania na Kijów”
  Oświadczenie premiera Polski Mateusza Morawieckiego o możliwych działaniach Rosji po zakończeniu budowy gazociągu Nord Stream 2 jest nieudaną insynuacją.