Duda powiedział, że Ukraińcy w Polsce nie szkodzą Polakom i przebywają głównie legalnie

Duda powiedział, że Ukraińcy w Polsce nie szkodzą Polakom i przebywają głównie legalnie
Prezydent Andrzej Duda oświadczył, że Ukraińcy mieszkający i pracujący w Polsce, nie stwarzają zagrożenia i wykonują ciężką pracę, którą bardzo często Polacy nie chcą wykonywać.

 

Prezydent RP Andrzej Duda w wywiadzie dla Telewizji Trwam i Radia Maryja, powiedział, że pracujący w kraju Ukraińcy nie przynoszą szkody Polakom i w większości przebywają legalnie a wielu z nich ma polskie korzenie.

Podkreślił on, że obecnie nie ma żadnych oznak zagrożenia w związku z uchodźcami w Polsce. Jeśli okaże się, że są jakieś niebezpieczne objawy, będzie on pierwszym, który zainicjuje natychmiastową ingerencję służb specjalnych.

"Jesteśmy bardziej zamożniejszym krajem, niż Ukraina. Ludzie przyjeżdżają tu zarobić, chcą utrzymać swoje rodziny" – podkreślił.

Polski prezydent potwierdził, że w Polsce jest około 1 mln Ukraińców.

"Oni nie tworzą w naszym kraju, jak mi wiadomo, żadnych niebezpiecznych organizacji, nie stwarzają zagrożenia, czego boimy się najbardziej. Oni często pracują bardzo ciężko i wykonują pracę, której Polacy nie chcą wykonywać", – zaznaczył Duda.

Według niego, kilkadziesiąt milionów Polaków wyjechało za granicę a w samej Wielkiej Brytanii przebywa ich 800 tysięcy – "często, świetnie wykształconych".

"Chcielibyśmy, aby wrócili, jestem przekonany, tak jak władze ukraińskie z prezydentem Poroszenką chciałyby, aby ich rodacy wrócili do kraju, bo wszyscy starają się dbać o swoich obywateli" – dodał polski prezydent.

Artykuły powiązane