Putin wypowiedział się odnośnie wprowadzenia stanu wojennego na Ukrainie

Putin wypowiedział się odnośnie wprowadzenia stanu wojennego na Ukrainie
Ukraińskie władze starają się ukryć luki w polityce gospodarczej i społecznej dyskusjami o wojnie.

 

Taką opinię wyraził prezydent Rosji Władimir Putin na konferencji prasowej odnośnie kwestii osiągnięć szczytu G20, przekazuje TASS.

"Zawsze wojną łatwiej zatuszować swoje błędy w polityce gospodarczej i społecznej. Oni nie są winni, winny jest zewnętrzny agresor — i w zubożaniu ludu winny jest zewnętrzny agresor, i w tym, że koniec końców nie zamykają się w państwowym budżecie, trzeba cały czas z wyciągniętą ręką stać i prosić o pieniądze od MFW i innych sponsorów, przenosząc odpowiedzialność i obciążenie na przyszłe pokolenia", — powiedział Putin.

Uważa on, że wprowadzenie stanu wojennego podzieliło Ukrainę na dwie części.

"Wprowadzili stan wojenny w dziesięciu obwodach, właśnie w tych, w których obecny prezydent nie cieszy się wyjątkowym wsparciem, jego polityka nie znajduje tam należytego poparcia. To znaczy, że obecne władze Ukrainy własnymi rękami podzieliły kraj na godny zaufania i nie bardzo" — dodał prezydent Rosji.

Jak informowaliśmy, pograniczne statki Federacji Rosyjskiej 25 listopada dokonały agresywnych działań przeciwko ukraińskim okrętom, które przeprowadzały planowane przepłynięcie z portu w Odessie do portu w Mariupolu. Rosyjscy komandosi ostrzelali i aresztowali trzy ukraińskie statki w Cieśninie Kerczeńskiej z 24 marynarzami.

26 listopada 2018 roku Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła ustawę o zatwierdzeniu dekretu prezydenta Ukrainy "O wprowadzeniu stanu wojennego w Ukrainie" na 30 dni w dziesięciu obwodach.

Artykuły powiązane