Poroszenko podpisał z prezydent Litwy dokument o partnerstwie do 2020 roku

Poroszenko podpisał z prezydent Litwy dokument o partnerstwie do 2020 roku
Kraje podpisały mapę drogową odnośnie strategicznego partnerstwa do 2020 roku.

 

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podpisał z prezydent Republiki Litewskiej Dalią Grybauskaite dokument o partnerstwie między oboma krajami, informuje służba prasowa prezydenta.

Chodzi o mapę drogową rozwoju strategicznego partnerstwa między krajami w latach 2019-2020. Dokument został podpisany w piątek, 7 grudnia, w Kijowie, podczas roboczej wizyty prezydent Litwy na Ukrainę.

"W mapie drogowej określone zadania współpracy w sprawach międzynarodowej i regionalnego bezpieczeństwa, w zakresie europejskiej i euroatlantyckiej integracji, sferach handlowo-gospodarczych, energetycznych, transportowych, a także kulturalno-humanitarnej i społecznej", - podkreślono w biurze prasowym.

Prezydent Petro Poroszenko podkreślił również, że jest to tylko jedna z wielu dwustronnych umów, które zostały podpisane na wyniku rozmów z prezydent Litwy.

Wcześniej prezydent Litwy Dalia Grybauskaite zapowiedziała omówienie z prezydentem Polski Andrzejem Dudą kwestii wsparcia Ukrainy na arenie międzynarodowej. W szczególności zaznaczyła, że "chodzi o to, jak razem z Polską inicjować silną reakcję w UE i NATO".

Artykuły powiązane