Poroszenko wezwał do nie wpuszczania rosyjskich statków do portów Europy i USA

Poroszenko wezwał do nie wpuszczania rosyjskich statków do portów Europy i USA
Prezydent Ukrainy nalega na wprowadzaniu dalszych sankcji wobec Moskwy.

 

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko uważa, że po agresji Rosji na Morzu Czarnym rosyjskim statkom należy uniemożliwić wejście do europejskich i amerykańskich portów.

Powiedział o tym 8 grudnia w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji Fox News, pisze ZAXID.NET.

Zdaniem ukraińskiego prezydenta, blokada Morza Azowskiego przez Rosję ma znaczące skutki ekonomiczne. Ukraiński prezydent nazwał reakcję świata na morską agresję Federacji Rosyjskiej w Cieśninie Kerczeńskiej dość znaczącą, ale wezwał do dalszych sankcji wobec Moskwy. Ponieważ nieopodal Cieśniny Kerczeńskiej pozostają zablokowane także statki UE i zdaniem prezydenta, prawidłową reakcją byłoby niewpuszczanie rosyjskich okrętów do europejskich portów.

Warto nadmienić, że z podobną inicjatywą występowano w Niemczech. W szczególności, według słów sekretarza generalnego niemieckiej Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) Annegret Kramp-Karrenbauer, taki środek w postaci zamknięcia portów UE i USA, stanie się godną odpowiedzią na agresję Rosji w Cieśninie Kerczeńskiej.

Jak informowaliśmy, 25 listopada Rosja z użyciem broni zajęła ukraińskie łodzie "Berdiansk", "Nikopol" i holownik "Jany Kapu", na pokładzie którego było 23 marynarzy. Oskarżono ich o naruszenie granicy państwowej. Obecnie wszyscy ukraińscy marynarze znajdują się w Areszcie Śledczym w Moskwie.

Artykuły powiązane