May odłożyła głosowanie w sprawie umowy o brexit - The Guardian

May odłożyła głosowanie w sprawie umowy o brexit - The Guardian
Premier Wielkiej Brytanii Theresa May postanowiła odłożyć ostateczne głosowanie w parlamencie zgodnie z umową w sprawie wyjścia kraju z UE.

 

Poinformowała o tym gazeta The Guardian.

"Teresa May odłożyła ostateczne głosowanie (w brytyjskim parlamencie - red.) na podstawie umowy o brexit", - czytamy w komunikacie.

Jak donosi The Guardian, jeśli informacje się potwierdzą, to świadczyć będzie to o tym, że brytyjska premier nie wierzy, że porozumienie w sprawie wyjścia kraju z UE będzie w stanie zebrać wymaganą liczbę głosów do jego zatwierdzenia w Izbie Reprezentantów.

Według informacji mediów, nowe głosowanie może odbyć się w przyszłym tygodniu lub na początku stycznia.

Jak podkreślono, finałowym terminem dla głosowania zgodnie z umową uważa się 21 stycznia.

Wcześniej Trybunał UE orzekł, że rząd Wielkiej Brytanii może w porządku jednostronnym anulować brexit.

Jak wiadomo, Wielka Brytania powinna wyjść z UE 29 marca 2019, dwa lata po tym, jak Londyn złożył oświadczenie o wystąpieniu ze Wspólnoty zgodnie z wynikami referendum w czerwcu 2016 roku, na którym zaakceptowano brexit.

Przyszłość brexitu do tej pory nie została ostatecznie rozwiązana, projekt umowy premier Theresy May o brexicie musi uzyskać zgodę w brytyjskim parlamencie 11 grudnia.

May oświadczyła, że jeśli umowa nie będzie przegłosowana, Wielka Brytania może opuścić UE bez umowy lub brexit może nie dojść do skutku.

Artykuły powiązane