UE powinna zamknąć porty dla rosyjskich statków z powodu blokowania żeglugi – europoseł

UE powinna zamknąć porty dla rosyjskich statków z powodu blokowania żeglugi – europoseł
Poseł do Parlamentu Europejskiego z Niemiec Rebecca Harms uważa, że UE powinna zareagować na kryzys kerczeński wzmocnieniem sankcji wobec Rosji.

 

Oświadczyła ona w przeddzień rozpoczęcia debaty w Parlamencie Europejskim na temat przebiegu reform na Ukrainie, zaplanowanych na 11-12 grudnia-informuje Ukrinform.

"Wzywamy UE i państwa członkowskie do wprowadzenia ukierunkowanych sankcji w przypadku, gdyby 24 ukraińskich żołnierzy nie zostało zwolnionych i w przypadku dalszej eskalacji wojskowej; mandat Specjalnej Misji Monitoringowej OBWE powinien zostać rozszerzony na Morze Azowskie. Zachęcamy również UE i jej państwa członkowskie zamknąć nasze porty dla rosyjskich okrętów płynących z Morza Azowskiego na wypadek, gdyby Rosja nie wznowiła swobody żeglugi w Cieśninie Kerczeńskiej i Morzu Azowskim", - oświadczyła Harms.

Wyraziła ona nadzieję, że po rosyjskim ataku wojskowym w Cieśninie Kerczeńskiej zdecydowana większość w Parlamencie Europejskim będzie głosować za zaproponowane środki reagowania na ostatnią eskalację.

Artykuły powiązane