sobota, 07 styczeń 2017 17:23

Amerykański wywiad przekonał Trumpa o rosyjskiej ingerencji w wybory

Amerykański wywiad opublikował raport o ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w USA.

„Oświadczamy, że rosyjski prezydent Władimir Putin nakazał przeprowadzenie ataków hakerów w celu wywarcia wpływu na wybory w USA”, – można przeczytać w dokumencie, którego skan został opublikowany przez New York Times.

W wersji autorów raportu celem Rosji było podważenie „wiary narodu w demokratyczny proces w USA” i zaszkodzenie reputacji Hillary Clinton.

Wywiad USA oskarżyła rosyjski rząd i Władimira Putina o to, że „oddają oczywiste pierwszeństwo” wybranemu przez Amerykanów prezydentowi Donaldowi Trumpowi.

Równocześnie agencja Reuters poinformowała, że wywiad USA opublikował nieutajnioną wersję raportu o „interwencji Rosji” w wybory. Dokument posiada również tajną wersję, którą wcześniej przedstawiono Barackowi Obamie i Donaldowi Trumpowi.

Dokument opublikowano na stronie internetowej Biura Dyrektora Wywiadu Narodowego USA (ODNI).

Należy nadmienić, że Donald Trump po dwugodzinnym spotkaniu z przedstawicielami amerykańskich służb specjalnych przyznał fakt ingerencji rosyjskich hakerów w wyborach prezydenckich w USA. Odpowiednie oświadczenie zostało opublikowane przez biuro prasowe jego administracji.

clx9ydodq1t8ixk5ihsp

 

Praca w Polsce