wtorek, 10 styczeń 2017 14:36

Trump wybrał na szefa wywiadu USA senatora, któremu zabroniono wjazdu do Rosji

Wybrany na prezydenta USA Donald Trump mianował byłego senatora Daniela Coatesa, zwolennika sankcji przeciwko Rosji, na stanowisko dyrektora Wywiadu Narodowego USA w nowej administracji.

Według informacji CNN, Trump wybrał na stanowisko szefa wywiadu byłego senatora ze stanu Indiana – 73-letniego Dana Coatesa.

„Rozumie on (Coates – red.) zadania wywiadu, jak wiecie, był ambasadorem USA w Niemczech, co oznacza, że ma doświadczenie w polityce zagranicznej, jest sympatyczny i komunikatywny”, - scharakteryzował Coatesa senator Angus King.

„Nie ma wyższego priorytetu niż utrzymanie bezpieczeństwa Ameryki. Zastosuję wszelkie środki, jakimi będę dysponował, by tak się stało”, – cytuje Coatesa BBC.

Poinformowano, że Coates aktywnie krytykował Federację Rosyjską po aneksji Krymu w 2014 r. i wymagał od prezydenta USA Baracka Obamy podjęcia stanowczych działań wobec Rosji.

W rezultacie Rosja zakazała byłemu senatorowi wjazdu na swoje terytorium.

Przypominamy, że wybrany na prezydenta USA Donald Trump przyznał fakt związku Rosji z atakami cybernetycznymi na infrastrukturę USA, ale nie uważa, by wspomniane ataki miały wpływ na wyniki wyborów.

 

Praca w Polsce