W Polsce rozpoczną się praktyczne szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej

W Polsce rozpoczną się praktyczne szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej
W tym tygodniu w Polsce rozpoczną się szkolenia praktyczne dla żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Poinformowało o tym „Polskie Radio”.

Według dowódcy brygady pułkownika Arkadiusza Mikołajczyka, będzie to czas, aby poznać się i wyrównać dotychczas nabyte umiejętności. Na początek skoncentrowano się na organizacji dowództwa i pododdziałów w powiatach w centrum regionu, ale już w połowie tego roku powstaną bataliony w Sanoku, Jarosławiu, Nisku i Dębicy.

Pułkownik Mikołajczyk zaznaczył, że do podkarpackiej brygady chce dołączyć wielu młodych ludzi. „Jesteśmy inspiracją dla wielu naszych kolegów nawet z innych brygad. Stawiamy przed sobą wysokie cele. Do końca roku w 90 procentach ma być kompletna podkarpacka brygada obrony terytorialnej. Jest wielu młodych ludzi, którzy chcą wstąpić do brygady i wiązać swoje życie z wojskiem. Nie tylko jako żołnierze terytorialnej służby wojskowej, ale i w przyszłości żołnierze zawodowi”, - powiedział pułkownik Mikołajczyk.

„Ministerstwo Obrony Narodowej zapowiedziało zakup nowoczesnego wyposażenia na poziomie jaki mają wojska operacyjne”, – przekazano w komunikacie.

Artykuły powiązane